CEJA konferencija “KELIAS LINK TVARESNĖS ŽEMDIRBYSTĖS”

2023 gegužės 16 d. įvyko CEJA (European Council of Young Farmers) organizuota konferencija “The road to sustainability in agriculture”. Konferencijoje pranešimus skaitė svarbūs Europos Komisijos nariai, taip pat buvo pasidalinta sėkmės istorijomis iš keletos jaunųjų ūkininkų. Diskutuota apie esamus įšūkius ne tik dėl klimato kaitos ir to pasekmių ūkininkavimui, bet paties “žaliojo kurso” įgyvendinimo problemas. Renginio metu akcentuotas kritiškai mažas jaunųjų ūkininkų skaičius Europoje, įvardinti sunkumai ir problemos, dėl kurių jaunimas vengia ūkininkavimo arba pasitraukia iš šios veiklos dėl sunkumų ir sudėtingų sąlygų. Šių problemų įvardinimas ir paviešinimas, ypač dalyvaujant tokio aukšto rango valdžios atstovams yra didelis pasiekimas visos Europos jauniesiems ūkininkams. Dažniausiai po tokių renginių, kuomet viešai patys valdininkai įvardina ir pritaria egzistuojančioms problemoms, galima tikėtis politinės valios ir realių veiksmų sprendžiant konkrečias problemas.

Nuotraukoje Europos Komisijos vice prezidentas “Žaliajam susitarimui” (Green deal) – Frans Timmermans diskutuoja su CEJA organizacijos nariais apie jaunųjų ūkininkų padėtį ir ateitį kelyje į tvaresnį ūkininkavimą.

Esminė konfericijos žinutė, kad neišvengiamai turėsime vis daugiau dėmesio ir investicijų skirti tvaraus ūkininkavimo praktikoms ir palaikyti ūkininkaujantį jaunimą.

Konferencijos įrašą galite peržiūrėti CEJA (Facebook’o) paskyroje.