Kairių gyventojai priešinasi eismo naujovėms

IMG_4170Kairių miestelio gyventojai patyrė šoką. Automobilių kelių direkcija ir projektuotojai nusprendė neatsižvelgti į šio ir aplinkinių miestelių gyventojų skundus ir prašymus jų pašonėje neįrengti viaduko. Kairiuose vykusį susirinkimą projektuotojai išvadino rinkiminiu šou, o žmonių skundus tiesiog ignoravo – esą jų nuomonė projektuojamų kelių nepakoreguos.

Kairių, Žadžiūnų, Eimučių gyvenviečių ir net Ginkūnų mikrorajono gyventojai priešinasi sprendimui ties Kairiais koreguoti transporto eismą. Žmonės, susitikę su automobilių kelių direkcijos, Šiaulių rajono savivaldybės ir bendrovės „Kelprojektas“ atstovais išreiškė nepasitenkinimą. Planuojama paruošti vietą būsimam aplinkeliui, kuris sujungtų Ginkūnus ir Kairius. Dar vasarą pamatę, kaip atrodys keliai, gyventojai liko šokiruoti. Ties dabartiniu įvažiavimu į Kairius atsiras viadukas, užkirsiantis laisvą judėjimą. Pavyzdžiui: norint iš Kairių patekti į planuojamą industrinę zoną, ar kitoje pusėje esančias gyvenvietes teks daryti beveik 4 kilometrų vingį. Iki šiol valdžia buvo žadėjusi statyti ne viaduką, o žiedinę sankryžą. Bendruomenės bandė išsakyti pastabas.

Projektuotojai naująjį aplinkelį suplanavo prie pat dirbamų žemių. Gyventojai piktinasi, kad magistralinis kelias užims dalį jų žemių, kai visai netoliese plyti nenaudojama valstybinė. Nuolat aplinkkeliu ūžiančios mašinos bei tarša stabdys ekologišką ūkininkavimą.

Naujojo aplinkkelio ties Kairių miesteliu ir viaduko projektuotojo – bendrovės „Kelprojektas“ atstovai gyventojų nuomonės išklausyti nelinkę. Projektuotoja Nijolė Apulskienė pareiškė, kad diskusijos bergždžios – projektas bus toks koks yra.

Susitikime su gyventojais dalyvavo ir Automobilių kelių direkcijos atstovai, kurie nesugebėjo atsakyti į visus rūpimus klausimus. Tiesa, svečiai ir žurnalistams neatsakė į paprasčiausius klausimus, o gyventojų norą diskutuoti išvadino priešrinkiminiu šou. Tik neįvardijo, kokiai gi partijai gali priklauso kaimo gyventojai.

Kairių ir aplinkinių miestelių gyventojai – daugiau nei 500 žmonių- pasirašė peticiją, kurią pateiks į rajono savivaldybę ir prašys nepatvirtinti projekto, kuris apsunkintų gyvenimą daugumai ūkininkų ir gyventojų. Šiaulių rajono savivaldybė įsisiautėjusią diskusiją bandė raminti.

Dėl projekto sprendimą priims Šiaulių rajono taryba. Net jei ir bus nuspręsta tiesti aplinkkelį ir automobilių eismą nukreipti taip, kaip numatoma dabar – gyventojai žada nepasiduoti ir kreiptis į teismą, kad jiems nepalankus sprendimas nebūtų įgyvendintas.

 

Informacija: http://etaplius.lt