Fejerverko aukos – jaunieji ūkininkai

fejervNaujųjų metų naktį Lietuvą apskriejo kraupi žinia, kad Vištyčio kaimo turizmo sodyboje (Vilkaviškio r.) sprogęs fejerverkas mirtinai sužalojo 29 m. vyriškį. Dėl patirtų traumų jis ligoninėje mirė. Kitas 27 m. šalia buvęs jo draugas dėl sužalojimų taip pat pateko į ligoninę, jam gydomi kūno nudegimai. Abu nukentėjusieji – žinomi Vilkaviškio krašto jaunieji ūkininkai.
Policijos departamento įvykių suvestinėse teigiama, kad sausio 1 d. apie 0 val. 8 min. prie namo, sprogus fejerverkui, sužaloti 27 m. ir 29 m. vyrai. Pirminiais duomenimis, sprogimas įvyko tada, kai buvo bandyta padegti fejerverko dagtį. Buvusieji įvykio vietoje savo transportu 29 metų vyrą bandė vežti į Vilkaviškio ligoninę, pakeliui sutikti greitosios medikai jį perėmė ir nuvežė į gydymo įstaigą, bet ten 2.30 val. gyvybė užgeso. Vežamas jis jau buvo be sąmonės, sprogmenys buvo išdraskę jo ranką, sužaloję krūtinės ląstą.
Jaunasis Vilkaviškio krašto ūkininkas M. M., kuriam šiais metais būtų sukakę 30 m., į paskutinę kelionę buvo palydėtas sekmadienį (sausio 3 d.). Naujųjų sutikimas su būreliu savo bičiulių – jaunųjų ūkininkų šeimomis – jam baigėsi tragiškai. Kelios minutės po dvyliktos lauke mėginant uždegti fejerverką šis sprogo. Sprogimo banga buvo tokia stipri, kad greta buvusį per 100 kg sveriantį jo draugą K.V. ji nubloškė į maždaug už 5 m esantį ežerą. Jis apdegė veidą, rankas, tačiau mirtinų sužalojimų išvengė. Pasak medikų, tai, kad nebuvo sužaloti vidaus organai, vyriškį išgelbėjo storos, tvirtos medžiagos paltas ir didelis svoris. Iš dalies jam pasisekė ir dėl to, kad sprogimo buvo nublokštas į ežerą – įlūžus ledui, vanduo užgesino jį apėmusią liepsną. Nelaimėlį iš ežero ištraukė atskubėję bičiuliai. Pasak jų, visi šventės dalyviai buvo pastato viduje, kai M. M., pakvietęs K. V., į lauką išsinešė fejerverkus. Netrukus nugriaudėjo didžiulis sprogimas, stulpu pakilo ugnies fakelas. Išskubėję į lauką visi išvydo kraupų reginį – žiauriai sužalotą M. M. ir pagalbos ežere besišaukiantį K. V. Kaipmat buvo paskambinta pagalbos tarnyboms. Deja, itin laukta greitoji medicinos pagalbos tarnyba nebuvo itin greita – pirmiausia telefonu užpildė visus ilgiausius formalumus ir tik tada leidosi į kelią. Matydami, jog draugų gyvybei gresia rimtas pavojus, jauni žmonės patys savo transportu nukentėjusiuosius ryžosi gabenti į gydymo įstaigą. Kelyje juos perdavė greitosios medikams. Ne iš karto buvo pastebėta, kad M. M. praradęs plaštaką, mat kiti sužalojimai taip pat buvo labai rimti – medikai iš ligoninės paskambino, kad šventės dalyviai mėgintų surasti dalį nutrauktos rankos. Deja, po dviejų su puse valandos nuo įvykio jaunas vyriškis mirė. Kitas nukentėjusysis šiuo metu gydomas Kaune.
Neapsakomas sielvartas slegia M. M. tėvus. Sūnus buvo jų pagrindinis pagalbininkas ūkyje, pats jis taip pat jau buvo įkūręs savą ūkį, kuriame puikiai tvarkėsi, buvo labai perspektyvus. M. M. turėjo du Naujųjų metų sutikimo pasiūlymus – vykti su bičiuliu į Vilnių arba švęsti su gerais draugais – savo krašto jaunųjų ūkininkų šeimomis Vištytyje. Jis pasirinko pastarąjį variantą. Deja, graži šventė virto tikru pragaru…
Pasak dalyvavusiųjų šiame Naujųjų sutikime, prieš tai viskas vyko puikiai – visi daug bendravo, juokavo, šoko… Nė vieno nebuvo girto. Vištyčio kaimo turizmo sodyboje iš susirinkusiųjų, tik vienas M. M. dar neturėjo šeimos ir vaikų. Būtent jis tapo nekokybiško fejerverko auka…
„Kiekvienas galėjome ja tapti, ir visi galėjome žūti, jei būtume buvę tuo metu arčiau. Tačiau ten jie buvo tik dviese, kiti tuo metu dar nebuvome išėję į lauką. Tai buvo taip netikėta ir siaubinga. Sprogimas buvo labai galingas. Praradome puikų draugą, kitas vis dar skausmingas žaizdas gydosi ligoninėje. Niekaip negalime atsigauti po šio košmaro“, – pasakojo kraupių akimirkų liudininkai.

 

Informacija: www.ukininkopatarejas.lt