Žemdirbių protesto metu: sužeisti policijos pareigūnai, liepsnojančios barikados, vandens patrankos

6876945Protesto akcija vyko priešais Europos Sąjungos būstinę, kurioje ES žemės ūkio ministrai susirinko į neeilinį posėdį, aptarti žemės ūkį užklupusios sudėtingos padėties. Pasak Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjungos (LJŪJS) vicepirmininko Vytauto Buivydo, Briuselyje protesto metu susirinko beveik 6000 ūkininkų ir 2000 traktorių. Ūkininkai iš visos Europos atvyko į protesto akciją išreikšti savo pyktį dėl susidariusios pieno ir mėsos kainos, kurį sumažėjo 30-40 proc., dauguma ūkininkų yra ant bankroto ribos.

Šimtai protestuotojų metė kiaušinius, akmenis, fejerverkus bei panaudojo du traktorius užkardai pralaužti. Policija prieš susirinkusius ūkininkus panaudojo vandens patrankas bei ašarines dujas.

Susirėmimo metu keli policijos pareigūnai buvo sužeisti, vienas iš jų buvo sužeistas gana rimtai.

Baltijos pieno ūkininkai patiria didžiausius nuostolius, gaudami mažiausią ES kainą už žaliavinį pieną. Vidutinė kaina liepos mėn. Už kilogramą natūralaus pieno buvo 20 eurocentų (palyginimui ES vidurkis – 30 eurocentų). Pieno kainos yra labai mažos, nepadengia išlaidų. Nuo Rusijos embargo pradžios kaina vis krenta.

Europos Komisija paskelbė apie priemonių paketą, kurio išlaidos sudaro 500 mljn eurų. Šis paketas leis 500 mljn eurų panaudoti ūkininkų naudai. Ypatingą dėmesį žadama skirti valstybėms narėms, kurios buvo labiausiai paveiktos rinkos pokyčių.

LJŪJS informacija