Varšuvoje jaunieji ūkininkai palietė ir „Brexit“, ir ieškojo tikslesnių sąvokų apibrėžimų

Jaunųjų-ūkininkų-delegacija-Varšuvoje(Varšuva, gruodžio 5 d.) Lenkijos sostinėje vykusiame Europos jaunųjų ūkininkų forume diskutuota ne tik apie Europos jaunųjų ūkininkų situaciją, bet ir laukiančius iššūkius po „Brexit“.

„Viena aišku, kad sumažėjęs ES biudžetas atsilieps ir jauniesiems ūkininkams“, – forumo įspūdžiais su „Agroeta“ dalyjosi Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjungos vicepirmininkas Vytautas Buivydas. Pavyzdžiui, Lenkijos vyriausybė skiria ypatingą dėmesį jauniesiems ūkininkams – net 73 proc. investicijų į ūkių modernizavimą atitenka būtent jaunimui.

Forume daug diskusijų sukėlė aktyvaus ūkininko sąvoka. Diskusijų metu nebuvo priimtas spendimas dėl tikslaus apibrėžimo, nes skirtingų šalių atstovai pateikė skirtingus požiūrius į šią savoką.

„Pavyzdžiui, ar jaunasis ūkininkas, gaunantis mažiau negu 50 proc. pajamų iš žemės ūkio veiklos, gali vadintis aktyviu ūkininku“, – pasakojo V.Buivydas.

Prancūzai argumentavo sudėtingą jaunųjų ūkininkų įsikūrimo pradžią, kai pirmaisiais ūkininkavimo metais jis didesnę pajamų dalį gauna ne iš ūkininkavimo veiklos, nors tam skiria labai daug laiko. Suomijos atstovai reikalavo, kad gaunamos pajamos iš miškininkystės būtų priskiriamos žemės ūkio pajamoms.

Po forumo ES šalių jaunųjų ūkininkų atstovai dalyvavo Varšuvoje „Expo“ parodų centre vykusioje tarptautinėje žemės ūkio parodoje. Į šį forumą be V.Buivydo taip pat vyko ir kiti Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjungos atstovai – tarptautinių projektų atstovas Marijus Kaniauskas, revizorius Rimantas Šerlinskas ir kiti nariai.

 

Inf. Agroeta