Pasirašomas istorinis susitarimas dėl žemės ūkio subsidijų

Pasaulio prekybos organizacijai (PPO) priklausančios šalys susitarė panaikinti subsidijas, taikomas eksportuojamai žemės ūkio produkcijai. Išsivysčiusios šalys paramą nutrauks nedelsiant, o besivystančioms rinkoms šią teks panaikinti iki 2018 metų pabaigos. Apie tai praneša BBC.
162 valstybes draugėn burianti PPO pavadino tokį susitarimą „svarbiausiu pasiekimu žemės ūkio sektoriuje“ nuo pat organizacijos įkūrimo 1995-aisiais. Tiesa, Kenijoje vykusiame viršūnių susitikime po ilgų derybų taip ir nepavyko išspręsti daugelio kitų prekybos srities klausimų. Atsisakius eksportuojamai žemės ūkio produkcijai taikomų subsidijų norima padėti lengviau konkurenciją atlaikyti žemdirbiams iš skurdžių šalių. Susitikimą baigiančios sesijos metu PPO vadovas Roberto Azevedo nurodė: „šiandien jūsų priimtas sprendimas dėl konkurencijos eksporto sferoje yra ypatingas“. PPO ekspertai susitarimą vadina „istoriniu“, o Europos Komisija nurodo, kad „jis pasitarnaus siekiant skaidresnės prekybos“

„Abejojantiems noriu pasakyti: (sprendimas) parodo PPO svarbą ir gebėjimą siekti rezultatų“, – kalba Europos Sąjungos prekybos komisarė Cecilia Malmstroem.

Informacija: www.delfi.lt