Latvijos jaunųjų ūkininkų sąjungos 43-iasis kongresas

Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjungos nariai Vidmantas Gaidelis ir Ignas Saldys 2025 m. vasario 7 d. dalyvavo 43-iame Latvijos jaunųjų ūkininkų sąjungos visuotiniame suvažiavime. Suvažiavime taip pat dalyvavo Estijos jaunieji ūkininkai ir Europos jaunųjų ūkininkų sąjungų konfederacija – CEJA.

Suvažiavimo metu buvo išrinkta nauja valdyba, kurią sudaro 2 nariai iš praėjusios kadencijos ir 3 nauji nariai, aptarti Baltijos šalių ir Europos jaunųjų ūkininkų iššūkiai, teikiami įvairūs siūlymai, dėl bendradarbiavimo tarptautiniu mastu. Daugiausiai buvo kalbėta apie būtinus pokyčius, dėl prieinamumo prie dirbamos žemės plotų, finansavimo ir išsilavinimo. Būtent šie trys kertiniai dalykai gali padėti paskatinti didesnį jaunų žmonių įsitraukimą į žemės ūkį, užtikrinti pakankamą kokybiško maisto gamybą ir kokybišką gyvenimą regionuose. Mūsų delegacijos siūlymu, CEJA viceprezidentas sutiko inicijuoti Baltijos šalių jaunųjų ūkininkų forumą. Šiam procesui paspartinti, bus steigiama veiklos grupė iš visų trijų Baltijos šalių atstovų. Kaip vienas iš darbų buvo numatytas paramos priemonių palyginimas visose trijose Baltijos šalyse, siekiant pasidalinti gerosiomis praktikomis.

Vasario mėn. 8 d. sąjungos atstovai vyko į kelis Latvijos ūkininkų ūkius. Vienas iš aplankytų ūkių buvo Eriks Strautnieks šeimos grūdininkystės ūkis, be samdomų darbuotojų. Ūkis nustebino pačių ūkininkų kurtomis technologijomis, nuo pakankamai paprastų mechaninių patobulinimų padargams iki niekur nematytų sudėtingų inžinerinių sprendimų. Vienas iš ūkio šeimos vyrų yra itin gabus inžinierius, kuris kuria įvairius, išmanius sprendimus, tam kad palengvintų darbą sau ir kitiems šeimos nariams – tėčiui ir broliams.

Eriks taip pat buvo išrinktas į Latvijos jaunųjų ūkininkų sąjungos valdybą, kurioje buvo ir iki šiol. Jo specializacija sąjungoje yra nagrinėti įstatymų, vyriausybės bei žemės ūkio ministerijos teisės aktus ir pateikti įžvalgas kiekvienu atveju, atsižvelgiant į jaunųjų ūkininkų interesus. Tai nereiškia, kad Eriks pats vienas užsiima šią veiklą, kadangi neretai jam tenka kreiptis ir į kitus valdybos narius, kurie gali pakonsultuoti, dėl konkrečių žemės ūkio šakų specifikos. Per daugelį metų susiklostė glaudūs bendradarbiavimo santykiai su Latvijos žemės ūkio ministerija ir teisės aktų projektų siuntimas sąjungai tapo viena iš ministerijos darbo funkcijų.

Nuotraukų autorius – Ruslans Antropovs.