Gaisras Kėdainiuose ūkininkus paliko benamiais: prabilo šeimos nariai

gaisrasPirmadienio vakarą Kėdainių rajone, Pernaravos seniūnijoje, sudegė ūkininkų Gembeckų ūkis. Ugnis pasiglemžė visą ūkininko užgyventą turtą, o iš sodybos, kurią sudarė septyni pastatai, liko pajuodusios mūrinės sienos. Supleškėjo ir namai, ir garažai, ir tvartai.  Pelenais virto ne tik turtas, brangi technika, bet ir augintiniai. Kone benamiais tapusi šeima pasakoja, kad lemtingos liepsnos prasidėjo vos nuo kibirkšties šieno ritinyje. Prabilo šeimos nariai TV3 žurnalistams pavyko pakalbinti nukentėjusį 80-metį ūkininką, kuris, braukdamas ašaras, pasakojo, jog gaisro metu supleškėjo gyvenamasis namas, garažai, lauko virtuvė, sandėlis, tvartas ir klojimas, į kurį tą vakarą šeimą vežė ir krovė šieną. Gaisras užsiplieskė nuo atsitiktinės žiežirbos. 

„Kol mes parlėkėm, jau tas rulonas degantis pagriuvęs. Nukrito žemėn, užkabinom tą traktorių, su kitu pavažiavom toliau – sakom, su šakėm tą ruloną pastumsim į laukus, kur toliau, kad atsisuku – klojimas dega“, – TV3 žurnalistams pasakojo nukentėjęs ūkininkas Vitas Gembeckas.

Jam pritarė ir sūnus Albinas. „Visi sykiu buvom, tik mama čia viena buvo likus tuo momentu. Mes grįžom, kad jau viskas, kiemas pilnas dūmų. Čia akimirksniu. Kad ne vėjas gal čia būtų ir kitaip buvę. Bet didelis vėjas ir iš tos krypties, ir tie pastatai visi ėjo“, – sakė vyras. Sudegė net gyvūnai Viskas, ką šeima sukaupė per šešis dešimtmečius nuo įsikūrimo šioje vietoje per pusvalandį virto nuodėgulių krūva. Liko tik apanglėjusios mūrinės sienos. Pučiant palankiam vėjui liepsnos akimirksniu įsismarkavo ir šokinėdamos nuo vieno pastato į kitą, kaip mat apėmė visą sodybą – aplink buvo pragariškas karštis, tad žmonės nespėjo išgelbėti ir augintinių. „Veršelis tvarte sudegė viens ir du šuniukai buvo, viens prie tvarto, kits prie sandėlio. O va šitas mažytis laksto… anie sudegė. Veršelį kaip šiandien turėjo atvažiuoti paimti. O kiti gyvuliai laukuose? Laukuose karvės aštuonios“, – prisiminė ūkininkas. Ugnis pasiglemžė gausybę padargų, traktorių bei įvairią techniką. Supleškėjo šimtai tonų šieno, pašarai, kelios tonos grūdų. Štai matyti, kaip grūdų krūva net ir prabėgus pusei paros nuo gaisro vis dar smilksta. Turtas draustas nebuvo Į įvykio vietą skubėjo net šeši ugniagesių ekipažai iš trijų rajonų. Dar ir kitą dieną ugniagesius radome budinčius gaisravietėje. Šeimos sodyboje išvydę milžinišką ugnį atskubėjo kaimynai. Šie puolė padėti bent kažką išgelbėti. Kiti kaimynai traktoriais vežė vandenį. Sodybos šeimininkus ir drauge su jais gyvenusią sūnaus šeimą ištiko šokas. Jiems prireikė medikų pagalbos. Naktį jie praleido pas kitą sūnų, gyvenantį netoliese. Šeima neslepia – savo turto apdraudusi nebuvo, tad milžiniškų nuostolių niekas neatlygins. Paramą galima pervesti Vitui Gembeckui sąsk. Nr. LT 787300010022620216 Paskirtyje būtina nurodyti žodį „parama“.

Visą straipsnį galite rasti https://www.tv3.lt/naujiena/gyvenimas/962190/gaisras-kedainiuose-ukininkus-paliko-benamiais-prabilo-seimos-nariai