Organizuojama didelio masto protesto akcija dėl pieno sektorių užklupusių problemų

Europa-soort-vlag-300x225Protesto akcija vyks Belgijos sostinėje Briuselyje. Rugsėjo 7 d. yra pasirinkta neatsitiktinai. Šią dieną Briuselyje sušauktas neeilinis posėdis į kurį susirinks visi 28 Europos Sąjungos (toliau – ES) žemės ūkio ministrai, siekiant aptarti pieno sektoriaus problemas ir kuo skubiau priimti reikalingus sprendimus. Protestą planuojama rengti prie pastato, kuriame posėdžiaus ministrai.

ES pieno gamintojų asociacijas atstovaujančios organizacijos – Europos pieno tarybos, sukviesti ūkininkai piketuos dėl susidariusios kritinės situacijos. Europai skęstant pieno pertekliuje, pieno kainos stumia ūkininkus prie bankroto ribos. Ūkininkų pragyvenimo lygis krenta, nes už pieną gaunamos pajamas yra itin menkos. Atrodo, kad tokia padėtis Europoje, niekada nepasibaigs.

Pieno kvotų panaikinimas lėmė gamybos perteklių, kuris sunaikino kainas. Esamos pieno kainos pastūmėjo pieno gamintojus visoje Europoje imtis masinių protestų.Todėl Briuselyje susirinkti planuojantys žemės ūkio ministrai turi siekti, kad būtų išspręstos Europos pieno gamintojų keliamos problemos.

Lietuva kaip ir visos kitos Europos valstybės dalyvaus organizuojamoje protesto akcijoje. Kelionę į Briuselį, palaikyti pieno gamintojus, organizuoja Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmai (ŽŪR) kartu su COPA-COGECA (organizacija atstovauja visą Europos žemės ūkio sektorių, jai priklauso virš 60 organizacijų iš 28 ES šalių. Tokia plati narystė leidžia COPA organizacijai atstovauti tiek bendriems, tiek specifiniams ES ūkininkų interesams).

Palaikyti ūkininkus organizuojamo protesto metu taip pat ruošiasi ir Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjunga: „Prisijungsime prie ŽŪR ir kartu važiuosime į Biuselį. Mes stovėsime petys į petį su savo kolegomis, ūkininkais iš kitų šalių, bei reikalausime nutraukti šiuo metu esančią destruktyvią pieno politiką. Kovosime už ūkininkus!”.

LJŪJS informacija