Jaunieji ūkininkai ministrą sutiko su 200 parašų

fotVakar į Akmenės rajono savivaldybę susitikti su vietos žemdirbiais atvykęs žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna patyrė netikėtumų. Iš maždaug dešimties šalies rajonų suvažiavę jaunieji ūkininkai įteikė prašymą su 200 parašų dėl jaunųjų ūkininkų interesų.

Prašymas su 200 parašų

Žemės ūkio ministrui V. Juknai skirtą laišką perskaitė vienas iš Lietuvos jaunųjų ūkininkų iniciatyvinės grupės lyderių Vytautas Buivydas. Jis priminė, kad grupė jaunųjų ūkininkų ir žemės ūkio specialybių siekiančių studentų prieš kelis mėnesius piketavo Briuselyje, reikalaudami teisingos Europos Sąjungos žemės ūkio politikos. Po šios akcijos daugelis joje pirmąkart susitikusių jaunuolių nusprendė imtis aktyvios veiklos savo krašte, kreiptis į Lietuvos jaunųjų ūkininkų ratelių sąjungą (LJŪRS)ir imtis bendros veiklos. Tačiau, pasak V. Buivydo, sąjungos vadovai atsisakė bendrauti.Atstumti jaunųjų ūkininkų iniciatyvinės grupės nariai bandė domėtis ratelių sąjungos finansine veikla, tačiau apie ją nėra gavę jokios informacijos, jos nerado jokiuose viešuose šaltiniuose. Užtat vakar įteiktame prašyme klausiama: „Gerbiamas ministre, norėtume žinoti, ar Žemės ūkio ministerija skiria lėšų LJŪRS veiklai plėtoti. Prašome mums padėti sužinoti, ar tinkamai buvo panaudotos lėšos, skirtos jaunųjų ūkininkų tarptautiniam atstovavimui.“Tame pačiame 200 šalies jaunųjų ūkininkų pasirašytame prašyme išdėstoma nuostata: „Mūsų manymu, jeigu kaimo jaunimo sąjungos veiklai yra skiriama lėšų iš biudžeto ir struktūrinių fondų, tai ši organizacija turėtų aktyviai dirbti“. Žemės ūkio ministras V. Jukna dėl jaunųjų ūkininkų pateiktų faktų prisipažino sunerimęs: „Ne dėl to, kad jūs rodote iniciatyvą, bet dėl to, kad jau atsiranda dvi organizacijos. Atvirai sakau, kad palaikau ir vieną, ir kitą. O mano pirminė funkcija – pasiekti, kad galėtume bendrai dirbti“.

Specialiai pasirinko viešą pokalbį

Pasibaigus susitikimui „Šiaulių kraštas“ paklausė V. Buivydo, kodėl to laiško neišsiuntė ministrui raštu ar nenuvežė tiesiai į kabinetą, o atvažiavo į susitikimą su ministru Naujojoje Akmenėje.„Esame jauni, bet mes irgi ūkininkai, tad norime bendrauti kuo didesniame ūkininkų būryje. Jame norime diskutuoti ir kartu pastebėti problemas, rasti jų sprendimus, – sakė V. Buivydas. – Nenorime skaldytis, o siekiame išlikti su visais ūkininkais. Pasinaudojome proga susitikti su ministru, kai jis atvyko būtent į Akmenę, nes čia yra aktyvi Ūkininkų sąjunga, jai priklausantys jaunieji ūkininkai“.

Pasiūlyta palaukti generalinio prokuroro

Dar vieną akibrokštą ministras V. Jukna patyrė išgirdęs apie akmeniškių ūkininkų poziciją dėl žemės supirkinėtojų užsieniečių.„Jau dabar žemės ūkio ministerija turėtų reikalauti baudžiamosios atsakomybės įstatymus akiplėšiškai pažeidinėjančių supirkėjų“, – teigė ūkininkai.Žemės ūkio ministras skėsčiojo rankomis. Išeitį pasiūlė rajono meras Vitalijus Mitrofanovas: „Po kelių valandų į Naująją Akmenę atvažiuoja šalies generalinis prokuroras Darius Valys, dalyvaus renginyje Kultūros rūmuose. Susirinkite ten ir pareikalaukite prokuratūros principingumo“.

www.balsas.lt informacija

886 Total Views 1 Views Today