Jaunieji Lietuvos ūkininkai išsakė savo problemas išplėstiniame COPA-COGECA prezidiumo posėdyje

ia2pp43273Šiandien, vasario 7-8 d. įvyksiančio ES Vadovų Tarybos susitikimo išvakarėse, įvyko išplėstinis COPA-COGECA prezidiumo posėdis, kuriame susirinkę Europos Sąjungos žemdirbiškų organizacijų vadovai, vartotojų, perdirbėjų atstovai vienbalsiai pareiškė: ES vadovai privalo priimti sprendimą naujoje daugiametėje finansinėje perspektyvoje nemažinti žemės ūkiui skiriamos biudžeto dalies. Su LR žemės ūkio rūmų pirmininku Andriejum Stančiku priešakyje, gausi Lietuvos jaunųjų ūkininkų bei žemdirbiškų specialybių studentų delegacija garsiai ir aiškiai pareiškė: mes nebenorime emigruoti iš Tėvynės. Reikalaujame Europos Sąjungos vadovų priimti sprendimą, palankų Baltijos valstybėms, kad mes, jauni žmonės, turėtume perspektyvą dirbti protėvių žemę bei užsitikrinti savo kaip ūkininkų ateitį Lietuvoje.

iy73kv3270ŽŪR pirmininkas A. Stančikas gausiai Prezidiumo posėdyje susirinkusiems dalyviams pareiškė: „Esu ne tik Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų pirmininkas. Esu ne tik ūkininkas. Aš esu 11 vaikų tėvas. Trys jų dirba mano ūkyje. Tikiu, kad mano vietoje bet kuris kitas tėvas taip pat pareikštų: mes reikalaujame vienodų sąlygų, tokių, kokias turi kitų ES šalių ūkininkai. Nebenorime aukoti savo vaikų emigracijai. Noriu matyti šiuos jaunus, Briuselin atvykusius Lietuvos vaikus ūkininkais, dirbančiais lietuvišką žemę bei užtikrinančiais sočią ateitį Lietuvos piliečiams. Todėl garsiai sakau: šiandien negali būti jokių kalbų apie tai, kad žemės ūkiui skiriama ES biudžeto dalis būtų mažinama. Jei biudžetas nebus padidintas, jis bent jau turi išlikti esamame lygmenyje. Tuo pačiu raginu ES vadovus suprasti išskirtinę Baltijos šalių ūkininkų situaciją ir užtikrinti sąžiningą bei teisingą paramą Baltijos šalių ūkininkams“.

ir9pck3268Posėdžio pabaigoje COPA-COGECA vienbalsiai priėmė bendrą deklaraciją, kuria kreipiamasi į ryt Briuselin atvyksiančius ES valstybių vadovus. Viliamasi, kad ryt jie priims galutinį sprendimą dėl Daugiametės finansinės perspektyvos 2014-2020 metams. Deklaracijoje reikalaujama nemažinti žemės ūkiui skiriamos ES biudžeto dalies.

Primename, kad rytoj nuo 14 val. gausus Lietuvos, Latvijos ir Estijos ūkininkų būrys, kurio nemenką dalį sudarys jaunieji Lietuvos ūkininkai, reikš garsų nepasitenkinimą dėl dabartinės diskriminacijos Baltijos šalių žemdirbių atžvilgiu ir reikalaus pakelti 2014-2020 m. laikotarpiu numatomas tiesiogines išmokas iki ES vidurkio. ŽŪR pirmininko A. Stančiko teigimu, privalome padaryti viską, kad mūsų rytojus būtų šviesesnis.

1023 Total Views 1 Views Today